Spotify 1.1.52.617.g18dedf11 - en to el_GR translation catalogue (156 entries)

en: &About Spotify
el_GR: Σχετικά με το Spotify

en: &Copy
el_GR: &Αντιγραφή

en: &Delete
el_GR: &Διαγραφή

en: &Develop
el_GR: &Ανάπτυξη

en: &Edit
el_GR: Αλλαγές

en: &File
el_GR: Αρχείο

en: &Friend Activity
el_GR: &Δραστηριότητα φίλων

en: &Help
el_GR: Βοήθεια

en: &Log Out
el_GR: Αποσύνδεση

en: &Minimize to Tray
el_GR: &Ελαχιστοποίηση στη γραμμή ειδοποιήσεων

en: &Next
el_GR: &Επόμενο

en: &Paste
el_GR: &Επικόλληση

en: &Pause
el_GR: &Παύση

en: &Play
el_GR: &Αναπαραγωγή

en: &Playback
el_GR: Αναπαραγωγή

en: &Redo
el_GR: &Ακύρωση αναίρεσης

en: &Repeat
el_GR: &Επανάληψη

en: &Reset Zoom
el_GR: Επαναφορά ζουμ

en: &Show Spotify
el_GR: &Εμφάνιση Spotify

en: &Shuffle
el_GR: &Τυχαία σειρά

en: &Undo
el_GR: &Αναίρεση

en: &View
el_GR: Προβολή

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
el_GR: Μια νέα αναβάθμιση είναι διαθέσιμη για το Spotify, αλλά η αυτόματη αναβάθμιση απέτυχε. Μπορεί να φταίει το γεγονός ότι η εγκατάσταση του Spotify έγινε από άλλο λογαριασμό χρήστη. Μπορείς να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς την τρέχουσα έκδοση ή να κάνεις επανεγκατάσταση μέσω του παρακάτω συνδέσμου.

en: About Spotify
el_GR: Σχετικά με το Spotify

en: Actual Size
el_GR: Πραγματικό μέγεθος

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
el_GR: Είσαι σίγουρος/η ότι θέλεις να απενεργοποιήσεις την επιτάχυνση υλικού;

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
el_GR: Είσαι σίγουρος/η ότι θέλεις να απενεργοποιήσεις την επιτάχυνση υλικού;Αυτό θα απενεργοποιήσει τη μονάδα επεξεργασίας γραφικών (GPU) στον υπολογιστή σου, το οποίο μπορεί μερικές φορές να λύνει προβλήματα γραφικών, αλλά μπορεί επίσης να κάνει το Spotify πιο αργό όταν επανασχεδιάζεις την οθόνη.
    
    Για να εφαρμοστεί αυτή η ρύθμιση, πρέπει να επανεκκινήσεις το Spotify.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
el_GR: Είσαι σίγουρος/η ότι θέλεις να επιταχύνεις την επιτάχυνση υλικού;

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
el_GR: Είσαι σίγουρος/η ότι θέλεις να επιταχύνεις την επιτάχυνση υλικού;Αυτό θα ενεργοποιήσει τη μονάδα επεξεργασίας γραφικών (GPU) στον υπολογιστή σου, που θα κάνει το Spotify πιο γρήγορο όταν επανασχεδιάζεις την οθόνη, αλλά επίσης σε σπάνιες περιπτώσεις προκαλεί προβλήματα στα γραφικά.
    
    Για να εφαρμοστεί αυτή η ρύθμιση, πρέπει να επανεκκινήσεις το Spotify.

en: Bring All to Front
el_GR: Μεταφορά όλων στο προσκήνιο

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Collect logs
el_GR: Συλλογή αρχείων καταγραφής

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Cu&t
el_GR: Αποκο&πή

en: Cut
el_GR: Αποκοπή

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Develop
el_GR: Ανάπτυξη

en: Disable and Restart
el_GR: Απενεργοποίηση και επανεκκίνηση

en: Do not show this message again
el_GR: Μη μου ξαναδείξετε αυτό το μήνυμα

en: E&xit
el_GR: Έξοδος

en: Edit
el_GR: Αλλαγές

en: Emoji & Symbols
el_GR: Emoji και σύμβολα

en: Enable and Restart
el_GR: Ενεργοποίηση και επανεκκίνηση

en: File
el_GR: Αρχείο

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Friend Activity
el_GR: Δραστηριότητα φίλων

en: Go Back
el_GR: Επιστροφή

en: Go Forward
el_GR: Μετάβαση εμπρός

en: Hardware Acceleration
el_GR: Επιτάχυνση υλικού

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Hide Others
el_GR: Απόκρυψη άλλων

en: Hide Spotify
el_GR: Απόκρυψη Spotify

en: It seems like the Spotify Updater wasn't able to start properly. Do you want to wait a bit more?
el_GR: Φαίνεται ότι το πρόγραμμα ενημέρωσης του Spotify δεν ήταν σε θέση να ξεκινήσει σωστά. Θέλεις να περιμένεις λίγο ακόμα;

en: Licensing Information
el_GR: Πληροφορίες αδειοδότησης

en: Log Out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Log in with Facebook
el_GR: Σύνδεση μέσω Facebook

en: Migrating Spotify Cache
el_GR: Μετακίνηση μνήμης cache του Spotify

en: Migrating your Spotify data...
el_GR: Μετεγκατάσταση των δεδομένων σου Spotify...

en: Minimize
el_GR: Ελαχιστοποίηση

en: New Playlist
el_GR: Νέα λίστα

en: New Playlist Folder
el_GR: Νέος φάκελος λιστών

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Offline Mode
el_GR: Λειτουργία εκτός σύνδεσης

en: P&references...
el_GR: Προτιμήσεις

en: P&revious
el_GR: Π&ροηγούμενο

en: Paste
el_GR: Επικόλληση

en: Pause
el_GR: Παύση

en: Play
el_GR: Αναπαραγωγή

en: Playback
el_GR: Αναπαραγωγή

en: Preferences
el_GR: Προτιμήσεις

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Private Session
el_GR: Ιδιωτική περίοδος σύνδεσης

en: Quit Spotify
el_GR: Έξοδος από το Spotify

en: Redo
el_GR: Ακύρωση αναίρεσης

en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

en: Restart Spotify
el_GR: Επανεκκίνηση Spotify

en: SCTA Information
el_GR: Πληροφορίες SCTA

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Seek Backward
el_GR: Αναζήτηση πίσω

en: Seek Forward
el_GR: Αναζήτηση μπροστά

en: Select &All
el_GR: Επιλογή &όλων

en: Select All
el_GR: Επιλογή όλων

en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

en: Show All
el_GR: Εμφάνιση όλων

en: Shuffle
el_GR: Τυχαία σειρά

en: Skip
el_GR: Παράλειψη

en: Spotify &Community
el_GR: Κοινότητα του Spotify

en: Spotify &Help
el_GR: Βοήθεια του Spotify

en: Spotify Community
el_GR: Κοινότητα Spotify

en: Spotify Failed to Upgrade
el_GR: Η αναβάθμιση του Spotify απέτυχε

en: Spotify Help
el_GR: Βοήθεια Spotify

en: Spotify failed to migrate some of your data.
el_GR: To Spotify απέτυχε να μετεγκαταστήσει ορισμένα από τα δεδομένα σου.

en: Spotify needs your permission to install an update.
el_GR: Το Spotify χρειάζεται την άδειά σου για να εγκαταστήσει μια ενημέρωση.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
el_GR: Η μνήμη cache περιέχει τοπικά αντίγραφα από μουσικά δεδομένα, λίστες και εξώφυλλα άλμπουμ.

en: Third-party Software
el_GR: Λογισμικό τρίτου μέρους

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
el_GR: Αυτό θα απενεργοποιήσει τη μονάδα επεξεργασίας γραφικών (GPU) στον υπολογιστή σου, το οποίο μπορεί μερικές φορές να λύνει προβλήματα γραφικών, αλλά μπορεί επίσης να κάνει το Spotify πιο αργό όταν επανασχεδιάζεις την οθόνη.
    
    Για να εφαρμοστεί αυτή η ρύθμιση, πρέπει να επανεκκινήσεις το Spotify.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
el_GR: Αυτό θα ενεργοποιήσει τη μονάδα επεξεργασίας γραφικών (GPU) στον υπολογιστή σου, που θα κάνει το Spotify πιο γρήγορο όταν επανασχεδιάζεις την οθόνη, αλλά επίσης σε σπάνιες περιπτώσεις προκαλεί προβλήματα στα γραφικά.
    
    Για να εφαρμοστεί αυτή η ρύθμιση, πρέπει να επανεκκινήσεις το Spotify.

en: Undo
el_GR: Αναίρεση

en: View
el_GR: Προβολή

en: Volume &Down
el_GR: &Μείωση έντασης

en: Volume &Up
el_GR: &Αύξηση έντασης

en: Volume Down
el_GR: Μείωση έντασης

en: Volume Up
el_GR: Αύξηση έντασης

en: Window
el_GR: Παράθυρο

en: Your &Account
el_GR: Ο λογαριασμός σου

en: Your Account
el_GR: Ο λογαριασμός σου

en: Zoom
el_GR: Ζουμ

en: Zoom &In
el_GR: Μεγέθυνση

en: Zoom &Out
el_GR: Σμίκρυνση

en: Zoom In
el_GR: Μεγέθυνση

en: Zoom Out
el_GR: Σμίκρυνση

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
el_GR: Το Spotify θα σαρώσει τον φάκελο με τις Λήψεις σου για αρχεία ήχου. Θα τα βρείτε στην πλαϊνή περιήγηση, αν ενεργοποιήσετε τα Τοπικά αρχεία στις ρυθμίσεις του Spotify.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
el_GR: Πρόγραμμα εγκατάστασης του Spotify

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
el_GR: Πρόγραμμα εγκατάστασης του Spotify

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
el_GR: Το Spotify χρειάζεται άδεια για εγκατάσταση.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
el_GR: Βγες από το Spotify και προσπάθησε ξανά

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
el_GR: Συνέχιση στο παρασκήνιο

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
el_GR: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια λήψης του Spotify.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
el_GR: Το download απέτυχε. Νέα προσπάθεια σε %1$dδ.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
el_GR: Λήψη του Spotify…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
el_GR: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια εξαγωγής του Spotify.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
el_GR: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια εγκατάστασης του Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
el_GR: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια εγκατάστασης του Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
el_GR: Η εγκατάσταση απέτυχε

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
el_GR: Λήψη από το Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
el_GR: Συνέχιση εγκατάστασης

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
el_GR: Η εγκατάσταση του Spotify έχει σχεδόν ολοκληρωθεί. Θέλεις πραγματικά να βγεις από το πρόγραμμα;

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
el_GR: Ημιτελής εγκατάσταση

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
el_GR: Εγκατάσταση του Spotify…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
el_GR: Σχετικά με την εγκατάσταση του Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
el_GR: Μεταφορά όλων στο προσκήνιο

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
el_GR: Βοήθεια

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
el_GR: Απόκρυψη της εγκατάστασης του Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
el_GR: Απόκρυψη άλλων

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
el_GR: Εγκατάσταση Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
el_GR: Εγκατάσταση της Βοήθειας του Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
el_GR: Ελαχιστοποίηση

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
el_GR: Έξοδος από την εγκατάσταση του Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
el_GR: Εμφάνιση όλων

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
el_GR: Παράθυρο

[ctx: sInstallerOsxMMZoom]
en: Zoom
el_GR: Ζουμ

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
el_GR: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια φόρτωσης του ειδώλου δίσκου του Spotify που κατέβασες.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
el_GR: Να μη μετακινηθεί

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
el_GR: Μετακίνηση στο φάκελο Εφαρμογές

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση στο φάκελο Εφαρμογές

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
el_GR: Αυτό θα διατηρήσει τακτοποιημένο το φάκελο Λήψεις.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
el_GR: Έχε υπόψιν ότι θα χρειαστεί κωδικός πρόσβασης διαχειριστή.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
el_GR: Μπορώ να μετακινηθώ στο φάκελο Εφαρμογές αν θέλεις.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
el_GR: Μετακίνηση στο φάκελο Εφαρμογές;

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
el_GR: Μετακίνηση στον φάκελο Εφαρμογές που βρίσκεται στον φάκελο Home;

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
el_GR: Έξοδος

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, Spotify requires Mac OS X 10.5 or later running on an Intel processor.
el_GR: Δυστυχώς, το Spotify απαιτεί Mac OS X 10.5 ή νεότερη έκδοση σε υπολογιστή με επεξεργαστή Intel.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformHelp]
en: Find out more at Spotify.com
el_GR: Μάθε περισσότερα στο Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
el_GR: Πλατφόρμα που δεν υποστηρίζεται
